Aktualności

REKRUTACJA DO PROGRAMU ERASMUS+ DLA PRACOWNIKÓW AHE

Szanowni Państwo!

Dział Projektów Międzynarodowych i Współpracy z Zagranicą zaprasza do rekrutacji na wyjazdy zagraniczne w ramach Programu Erasmus+ mobilność dla pracowników administracyjnych (STT)
i dydaktycznych (STA).

Celem wyjazdu STT w ramach programu Erasmus+ jest doskonalenie przez pracowników administracyjnych umiejętności i  kwalifikacji, ściśle związanych z pracą wykonywaną w AHE, poprzez udział w job shadowing, szkoleniu lub wydarzeniu typu Staff Week w partnerskiej instytucji szkolnictwa wyższego lub w innej odpowiedniej organizacji za granicą.

Celem wyjazdu STA jest doskonalenie przez nauczycieli akademickich umiejętności i kwalifikacji, ściśle związanych z pracą wykonywaną w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej poprzez prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów w uczelni partnerskiej oraz uczestnictwo w szkoleniach metodycznych.

Wyjazdy można realizować w instytucjach zagranicznych w krajach programu (państwa członkowskie UE oraz Macedonia, Islandia, Lichtenstein, Norwegia, Turcja, Serbia).

Każdy pracownik zakwalifikowany do Programu otrzymuje stypendium zgodnie z Zasadami finansowania dostępnymi na stronie www.eramsusplus.ahe.lodz.pl.

W celu aplikowania na wyjazd należy przesłać Formularz Zgłoszeniowy, Zaproszenie z instytucji zagranicznej oraz Dokument potwierdzający znajomość języka obcego (jeśli kandydat/ka taki posiada). Formularz dostępny jest na stronie https://erasmusplus.ahe.lodz.pl/pl/node/112

Uwaga! Wyjazdy z tej rekrutacji muszą zostać zrealizowane do 31.10.2021 r.

Wyjazdy realizowane do 30.09.2021 będą finansowane z Umowy 2019, wyjazdy realizowane od 01.10 – 31.10.2021 będą finansowane z Umowy 2020.

Aplikacje przyjmowane będą do 31.05.2021 r. na adres erasmus@ahe.lodz.pl

Więcej informacji udzieli Koordynatorka Programu Erasmus+ mobilność- Agnieszka Laskowska:
e-mail: erasmus@ahe.lodz.pl; tel.: 42 299 57 27; pokój: K113 (I piętro, budynek K)


Czekamy na Państwa zgłoszenia!
Dział Projektów Międzynarodowych

Semestr letni Erasmus+ 20/21 rozpoczęty!

Pierwszy taki (mam jednak nadzieję, że ostatni;) Dzień wprowadzający dla studentów Programu Erasmus+ online!Witamy wszystkich nowych studentów Erasmusa w AHE!

Studia bądź praktyki za granicą? To łatwiejsze niż Ci się wydaje!

Jak wyjechać na studia lub praktyki w ramach programu Erasmus+ ?

Wejdź na www.erasmusplus.ahe.lodz.pl i przeczytaj Regulamin Rekrutacji
Wyślij formularz zgłoszeniowy na adres: erasmus@ahe.lodz.pl
Poczekaj na wyniki rekrutacji wewnętrznej
Aplikuj do wybranej instytucji!

Co musisz wiedzieć?

Jest to rekrutacja na: studia- semestr zimowy 2021/22 i praktyki w wakacje 2021
Na każdy miesiąc otrzymasz stypendium 450 – 620 EUR
Studenci zaoczni oraz PUW również mogą aplikować!

Kończysz studia? Możesz wyjechać jako absolwent!

Rekrutacja trwa od 26.02 do 21.03.2021!

Chcesz wiedzieć więcej? Masz pytania? Weź udział w spotkaniu informacyjnym z Koordynatorką Programu:

4 marca 2021 godz. 15:00 spotkanie w języku polskim

5 marca 2021 godz. 15:00 spotkanie w języku angielskim
link do spotkania (ten sam niezależnie od dnia): https://bbb2.puw.pl/b/int-9df-pr4


Skontaktuj się z nami:
erasmus@ahe.lodz.pl
tel. +48 (42) 299 57 27
pok. K113 w budynku przy ul. Sterlinga 26

Erasmus w AHE w czasie pandemii

Poznajcie trójkę studentów z portugalskiej uczelni Instituto Politécnico da Guarda - Filipe Aguiar, Liliana Baptista i Margarida Ferraz. Szukając nowych doświadczeń, skorzystali z możliwości, jakie daje program Erasmus+. Przylecieli do Łodzi studiować dziennikarstwo i komunikację społeczną na AHE. Nasi goście, po ogłoszeniu stanu epidemii, postanowili pozostać i kontynuować naukę na platformie zdalnego nauczania, dzięki której mogą uczestniczyć w zajęciach całkowicie on-line, co uwiecznili w formie wideo.

Student Programu Erasmus+ z Hiszpanii odbył praktyki w łódzkiej szkole

Studenci Programu Erasmus+ w AHE na kierunku Pedagogika mają możliwość realizacji swoich praktyk w szkole partnerskiej AHE- Międzynarodowej Szkole Podstawowej Edukacji Innowacyjnej (MSPEI). Zapraszamy do obejrzenia filmiku pokazującego tę ciekawą, międzynarodową współpracę. Film został zrealizowany przez praktykanta Programu Erasmus+ z OTH Amberg- Weiden z Niemiec- Fabiana Knoblocha, odbywającego w AHE praktyki z Programu Erasmus+, a bohaterem produkcji jest Josep Antoni Jorge Císcar z Florida Universitaria z Hiszpanii. Dziękujemy naszym studentom i nauczycielom MSPEI, szczególnie Pani Agnieszce Małek i Julii Banaszkiewicz- Włazińskiej za zaangażowanie!

Strony