University of Alicante

Jestem Iza, studentka Filologii Angielskiej. Oto moja historia z programem Erasmus + .
Wysłałam aplikację do biura Erasmus na naszej uczelni i pozytywnie przeszłam etap kwalifikacyjny.
Jako miejsce wybrałam Hiszpanię i południowe wybrzeże Costa Blanca, Alicante.
Rok akademicki w Hiszpanii zaczyna się tak jak rok szkolny z początkiem września. Po przyjeździe na University of Alicante, studenci Erasmusowi odbywają spotkania, które pomagają w poznaniu campusu, pięknie położonego za miastem, dość rozległego, z licznymi budynkami, gdzie odbywają się wykłady.
Pierwszy miesiąc to czas na zapoznanie się z ofertą wykładów i możliwość zmian w grafiku.
Ja wybrałam kilka przedmiotów, które odpowiadały mojemu kierunkowi studiów i zainteresowaniom, między innymi nauka języka hiszpańskiego.
Pobyt wspominam jako inwestycję i samorozwój : to był pozytywnie spędzony czas, nowe doświadczenia, poznanie kultury oraz smaków hiszpańskiej kuchni. Poznałam tam także ludzi z różnych zakątków świata, co sprawiło, że chętnie opowiadałam o naszym kraju i zachęcałam do odwiedzenia Polski. Nasze Ptasie Mleczko i czekolady z nadzieniem truskawkowym podbiły nie jedno serce : -)
Dzięki programowi Erasmus + miałam okazję studiować przez semestr zimowy w Hiszpanii, poznając język, Hiszpanów i ich styl życia. Zachęcam wszystkich studentów AHE do skorzystania z takiej możliwości, jaką daje unijny program Erasmus +.
Bądźcie odważni i aplikujcie : erasmus@ahe.lodz.pl